خانه >> اخبار شهری >> ساماندهي 25 هزار مترمربع پياده‌رو

ساماندهي 25 هزار مترمربع پياده‌رو

wpid-2002572373

ساماندهي 25 هزار مترمربع پياده‌رو

معاون فني و عمراني شهرداري منطقه خبر داد بيش از 25 هزار مترمربع از پياده‌روهاي منطقه يك با توجه به نقش پياده‌روها در پويايي، ايجاد شادابي و نشاط در شهر، تعريض، ساماندهي و بهسازي شدبه گزارش خبرنگار همشهري محله، «مهندس متقي»‌معاون فني و عمراني شهرداري منطقه با بيان اين خبر اظهار داشت:
ساماندهي پياده‌روها در بيش از 40 محل در منطقه با اعتباري بالغ بر 22 ميليارد و 500 ميليون ريال در نواحي ده‌گانه به مساحت 20 هزار مترمربع و در محورهاي بزرگراهي شهيد چمران، مدرس و خيابان شهيد دكتر باهنر به مساحت 5 هزار مترمربع اجرا شد. وي با اشاره به پياده‌روسازي در بزرگراه شهيد چمران گفت: ساماندهي 60 درصد پياده‌رو در حاشيه اين بزرگراه در 2 مسير دهكده سبز و بزرگراه انجام شده است.
در اين طرح، پياده‌رو بزرگراه شهيد چمران تا خيابان يمن و پياده‌رو بلوار رشيدالدين فضل‌الله به ميدان دانشگاه شهيد بهشتي ساماندهي شده و ادامه آن به توچال وصل مي‌شود. پيش‌بيني شده است كه با پايان اين طرح مسير ويژه‌اي براي گردشگران ايجاد خواهد شد. يوسف متقي، پياده‌روسازي محور دركه را از ديگر اقدامات معاونت فني و عمراني شهرداري منطقه دانست و يادآوري كرد: پياده‌روسازي خيابان بيست‌و‌يك متري دركه نيز تا پشت خانه معلم و سپس در مسير كوهنوردي ادامه خواهد يافت.

همشهری آنلاین

حتما بخوانید:  رگهای حیات شهر را قطع نکنیم!

همچنین ببینید

تولید زباله در ایران سه برابر متوسط جهانی است

تولید زباله در ایران سه برابر متوسط جهانی است به گزارش مهر، در سیصد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس