خانه >> اخبار شهری >> احداث ۱۰ هزار مترمربع بام سبز در باغ کتاب تهران

احداث ۱۰ هزار مترمربع بام سبز در باغ کتاب تهران

احداث ۱۰ هزار مترمربع بام سبز در باغ کتاب تهران

این بام فضایی دلنشین برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان است.

 

عليرضا جعفري در حاشيه بازديد از مراحل پاياني آماده‌سازي‌ پروژه باغ كتاب تهران، گفت: يكي از موارد قابل توجه در پروژه باغ كتاب تهران استفاده وسيع از فضاي سبز است. وي با تأكيد بر اينكه بام سبز علاوه بر ايجاد طبيعتي زيبا و جايگزيني با منابع طبيعي از‌دست‌رفته داراي مزاياي عمده ديگري است، افزود: با استفاده از بام سبز علاوه بر زيبايي و افزايش ارزش ساختمان مي‌توان از اتلاف انرژي گرمايي نيز جلوگيري چشمگيري به عمل آورد. به‌عبارتي با استفاده از پوشش بام سبز حداكثر ۲ليتر سوخت در هر مترمربع در هر سال ذخيره انرژي خواهيم داشت.

 

جعفري با بيان اينكه سيستم بام سبز تا ۵۰درصد از هدر رفتن آب جلوگيري مي‌كند، افزود: سيستم بام سبز مي‌تواند آب ذخيره شده را با زمانبندي متفاوت به نقاط مختلف جاري كند كه نقش بسزايي در صرفه‌جويي آب دارد. مديرعامل شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران، جلوگيري از اتلاف انرژي، استفاده بهينه از منابع طبيعي آب و استفاده بهينه از فضاي بام را ازجمله مزاياي عمده بام سبز باغ كتاب تهران برشمرد. وي با اشاره به اينكه ۶سالن سينمايي در باغ كتاب تهران در حال راه‌اندازي است، گفت: ۳سالن با ظرفيت ۷۰۸نفر و ۳سالن سينماي وي‌آي‌پي به ظرفيت ۸۴نفر در حال احداث در مجموعه باغ كتاب تهران است.

 

جعفري با بيان اينكه هم‌اكنون ۶سالن سينما و يك سالن با ۲ كاربري سينما و تئاتر در مجموعه باغ كتاب تهران در حال راه‌اندازي است، بيان داشت: اين مجموعه از قابليت‌هاي بسياري ازجمله ايفاي نقش به‌عنوان هماهنگ‌كننده در فرايند توليد و نشر كتاب و ارتقاي استانداردهاي توليد و نشر، ترويج نوآوري‌ها و فناوري‌هاي حوزه نشر، دسترسي مخاطبان بين‌المللي به منابع اسلام، ايران و انقلاب اسلامي و منابع خارجي برخوردار است. مديرعامل شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران با اشاره به اينكه باغ كتاب تهران از ۱۰سالن سينما و آمفي‌تئاتر تشكيل شده است،

حتما بخوانید:  ۳ هکتار از زیستگاه‌های پرندگان در آذربایجان غربی دانه‌پاشی شد

 

گفت: از اين تعداد ۴سالن آماده شده و ۶سالن ازجمله سالن‌هاي سينمايي و آمفي تئاتر نيز در حال تكميل و تجهيز است. وي با اشاره به كاربري‌هاي درنظر گرفته شده در باغ كتاب تهران گفت: باغ كتاب فضاي مفرح و شادي را براي دورهم بودن خانواده‌ها و درنظر گرفتن ساعتي براي مطالعه و كتابخواني فراهم مي‌كند.

 

همچنین ببینید

ارائه گزارش کمیته پیگیری شورای شهر درباره پلاسکو

ارائه گزارش کمیته پیگیری شورای شهر درباره پلاسکو پس از رخداد حادثه پلاسكو، اعضاي شوراي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس