خانه >> اخبار شهری >> بیشترین علت فوت پایتخت‌نشینان

بیشترین علت فوت پایتخت‌نشینان

سکته قلبی؛ بیشترین علت فوت پایتخت‌نشینان

اكبر توكلي گفت: در طول سال ۱۳۹۵، ۵۴هزار و ۷۶۹نفر در شهر تهران فوت كرده‌اند كه از اين تعداد ۳۱هزار و ۲۶۸نفر مرد، ۲۲هزارو ۵۲۰نفر زن و ۹۸۱نفر نوزاد بوده‌اند. وي كمترين فوت‌شدگان را گروه سني ۵تا ۹سال با ۱۵۳پسر، ۱۱۳دختر و ۱۴نوزاد بيان كرد كه به‌طور كلي ۲۸۰فوت شده را شامل مي‌شود و ادامه داد: اين در حالي است كه بيشترين آمار فوت‌شدگان هم مربوط به گروه سني ۶۵سال به بالا مي‌شود كه ۳۱هزار و ۷۲۵نفر شامل ۱۶هزار و ۶۶۹مرد و ۱۵هزار و ۵۵زن است.

 

مديرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بيان اينكه در سال ۱۳۹۵، ۱۶هزارو ۶۸۹نفر در خارج از سازمان دفن شده‌اند، تأكيد كرد: از اين رقم ۱۰هزارو ۱۰۰نفر مرد، ۶۴۲۶نفر زن و ۱۶۳نفر نوزاد هستند و آمار دفن در سازمان نيز ۳۸هزار و ۸۰نفرشامل ۲۱هزار و ۱۶۸مرد، ۱۶هزار و ۹۴ زن و ۸۱۸ نوزاد بوده است.

 

وي ادامه داد: بيشترين علت فوت ايست قلبي با ۵۳۳۰نفر بوده كه ۲۸۳۵نفر مرد، ۲۴۴۳نفر زن و ۵۲نفر نوزاد را شامل مي‌شود. همچنين ميكروسفالي با يك مورد فوتي خانم، كمترين علت مرگ پايتخت‌نشينان بوده است. توكلي با بيان اينكه كمترين تعداد متوفيان تهران مربوط به منطقه۲۲ شهر تهران است كه شامل ۲۵۷متوفي مرد و ۱۷۸زن است، افزود: بيشترين تعداد فوت‌شدگان در بين ۲۲منطقه پايتخت مربوط به منطقه۴ بوده كه ۳۷۱۷فوتي شامل ۲۰۹۸مرد، ۱۶۰۸زن و ۱۱نوزاد بوده است.

 

حتما بخوانید:  باران و برف برای تهران | احتمال آبگرفتگی در گیلان و مازندران

همچنین ببینید

ارائه گزارش کمیته پیگیری شورای شهر درباره پلاسکو

ارائه گزارش کمیته پیگیری شورای شهر درباره پلاسکو پس از رخداد حادثه پلاسكو، اعضاي شوراي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس