خانه >> اخبار شهری >> نامه دانش‌آموزان دختر به رئیس‌جمهور برای نجات جازموریان

نامه دانش‌آموزان دختر به رئیس‌جمهور برای نجات جازموریان
نامه دانش‌آموزان دختر به رئیس‌جمهور برای نجات جازموریان

تالاب بين‌المللي جازموريان كه در جنوب شرق استان كرمان و هم‌مرز با سيستان‌وبلوچستان واقع شده به‌دليل احداث سد در بالادست و 15سال خشكسالي مدت‌هاست به كانون گردوغبار تبديل شده است. در اين نامه كه در پايگاه اطلاع‌رساني دلگان پرس منتشر شده، آمده است:

بسمه تعالي
آقاي حسن روحاني، رياست محترم جمهوري اسلامي ايران، سلام عليكم با صلوات بر محمد(ص) و آل پاكش من دختري بلوچ كه دانش‌آموز يكي از مدارس شهرستان دلگان يكي از محروم‌ترين نقاط كشور هستم، نامه‌اي را كه درددل اهالي جنوب‌شرق كشور است برايتان مي‌نويسم. آقاي رئيس‌جمهور نمي‌دانم اين نامه به‌دست شما مي‌رسد يا نه، حالا كه فرصتي شد و وزير بهداشت و درمان به اين منطقه سفر مي كند، گفتم نامه را بنويسم و با وي ارسال كنم. بر خودم لازم دانستم كه به‌عنوان يكي از آينده‌سازان مملكت چند خطي را براي شما كه رئيس‌جمهور اين مملكت هستيد، بنويسم.

آقاي روحاني، نمي‌دانم اسم تالاب جازموريان به گوشتان رسيده است يا نه، كافي است به ليست تالاب‌هاي خشك شده جهان نگاهي بيندازيد، حتما اسم جازموريان ‌را خواهيد ديد، شايد هم معاونتان، خانم ابتكار را مي‌گويم، از اين تالاب گفته باشد. آقاي رئيس‌جمهور پدرم به من گفته است كه جازموريان روزگاري سرزنده و شاداب بوده است ولي حالا مسئولان دولتي مي‌گويند اينجا به‌عنوان كانون ريزگردها در جنوب‌شرق كشور است.

آقاي رئيس‌جمهور چندين سال است كه با بي‌تدبيري‌هايي كه با ساخت سد و موانعي باعث جلوگيري از ورود آب به اين تالاب شده‌اند، شما كه با شعار كليد و تدبير و اميد آمديد چرا كليدي براي قفل تالاب جازموريان نداريد؟ آقاي روحاني، روزگاري اين تالاب محل تأمين چراي دام‌هاي عشاير بلوچ بوده است ولي حالا ريزگردها و گردوغبار آن است كه نصيب مردم مي‌شود. آقاي رئيس‌جمهور براي من دانش‌آموز سؤال است كه چرا معاون شما يعني خانم ابتكار كه چندين سال رئيس سازمان محيط‌زيست بوده، تدبيري براي جازموريان نمي‌كند؟ آقاي روحاني شما و دولت شما بايد در مقابل نسل‌هاي آينده پاسخگو باشيد كه چرا كاري براي مردمان جنوب‌شرق و تالاب جازموريان انجام نداديد؟ آقاي روحاني شايد فاجعه جازموريان را هيچ‌كس به گوش شما نرسانده باشد و شايد هم معاونتان همه‌‌چيز را خوب گزارش نمي‌دهد، زيرا نه اقدامي مي‌شود و نه خبري براي اقدام منتشر مي‌شود. آقاي رئيس‌جمهور در پايان فقط مي‌گويم كه تالاب جازموريان را دريابيد و آن را نجات دهيد. 

حتما بخوانید:  طرح بسیار جالب و انتزاعی پل miraflores در پرو


همچنین ببینید

تولید زباله در ایران سه برابر متوسط جهانی است

تولید زباله در ایران سه برابر متوسط جهانی است به گزارش مهر، در سیصد و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس