خانه >> اخبار شهری >> جمعیت خرس‌های قطبی یک سوم کاهش می‌یابد

جمعیت خرس‌های قطبی یک سوم کاهش می‌یابد
جمعیت خرس‌های قطبی یک سوم کاهش می‌یابد

به گزارش ایرنا، این یافته اولین ارزیابی سیستماتیک تاثیر کاهش یخ‌های دریای قطب شمال بر جمعیت بزرگ‌ترین خرس‌های جهان است.

این مطالعه نشان داد که بر اساس یک احتمال 70 درصدی، جمعیت خرس‌های قطبی جهان – که برآورد می‌شد 26 هزار قلاده باشد- در 35 سال آینده که سه نسل این جاندار را شامل می‌شود، بیش از 30 درصد کاهش یابد.

سایر ارزیابی‌ها به ویژه بررسی اخیر اتحادیه بین‌الملل حفاظت از طبیعت (IUCN) که گونه‌های در معرض انقراض را در فهرست قرمز خود بررسی می‌کند، نیز به نتایج مشابهی رسیده‌اند.

این اتحادیه خرس‌های قطبی را در طبقه آسیب‌پذیر و یا در معرض خطر زیاد انقراض در حیات وحش قرار داده است.

اما مطالعه جدید که در نشریه Royal Society’s Biology Letters منتشر شد، جامع‌ترین مطالعه تا این تاریخ به شمار می‌رود به طوری که 35 سال داده ماهواره‌ای در زمینه یخ دریای قطب شمال را با تغییرات شناخته شده در 19 گروه‌بندی متمایز خرس‌های قطبی که در چهار منطقه زیست محیطی در قطب شمال پراکنده شده‌اند، ترکیب می‌کند.

این مطالعه متذکر می‌شود که خرس‌های قطبی برای بسیاری از جنبه‌های زندگی خود به یخ دریا وابسته هستند و از همه مهم‌تر این که آنها از یخ دریا به عنوان سکویی شناور برای شکار شیرهای دریایی استفاده می‌کنند.

هفته جاری دیتاسنتر ملی یخ و برف آمریکا گزارش داد که گستره یخ دریا در ماه‌های اکتبر و نوامبر، کم‌ترین میزانی بود که تاکنون برای این دو ماه ثبت شده است.

حتما بخوانید:  افتتاح ۱۰+۴ پروژه عمرانی در پایتخت؛ ‌اوایل دی‌ماه


همچنین ببینید

تولید زباله در ایران سه برابر متوسط جهانی است

تولید زباله در ایران سه برابر متوسط جهانی است به گزارش مهر، در سیصد و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس