خانه >> شهرسازی >> برنامه ریزی شهری >> شهری برای تأمین سلامت شهروندان

شهری برای تأمین سلامت شهروندان

موسسه معماری White Arkitekter اسکاندنیاوی با طراحی پروژه شهرسازی “خانه Salford برای زندگی” در شهر منچستر انگلستان توانست در رقابت جدی این حرفه با سایر گروه های معماری کشور انگلستان قرار گرفته و جایزه بدتر را از آن خود کند.
شهری برای تأمین سلامت شهروندان

شهر”خانه Salford برای زندگی” سه خانه ویلایی بزرگ و سه آپارتمان لوکس را در خود جای داده که سطح گسترده ای از فضای این ساختمان با انواع سبزه و باغچه های طبیعی و مصنوعی پوشیده شده است.

ارتفاع هر یک از این آپارتمان ها بین 5/2 تا 5 متر مربع بوده و در واقع نمی توان آسمان خراش و برج های بلند نوین در شهرهای بزرگ کشورهای جهان را در این شهر مشاهده کرد.

همچنین هر یک از بالکن های این واحدهای مسکونی با اضلاع مختلف هندسی طراحی شده که آجرهای رنگی با اندازه های متفاوت برای احداث این بالکن ها به کار گرفته شده است. تأمین سلامت ساکنان از طریق فضاهای سبز مصنوعی در شهر نامبرده منچستر از مهم ترین قابلیت های طراحی چشم انداز این پروژه محسوب می شود که نمی توان به آن بی توجه بود.

این در حالی است که بدنه اکثر واحدهای مسکونی این شهر با پنل های شیشه ای صنعتی پوشانده شده که علاوه بر افزایش مقاومت ساختمان در انتقال گسترده نور، انرژی و هوای پاک به داخل آن نقش بسزایی را ایفا خواهد کرد.

حتما بخوانید:  طرح کلوپ "پرواز شبانه"

همچنین ببینید

برنامه ریزی شهری شهر اصفهان در گذشته و حال

برنامه ریزی شهری شهر اصفهان در گذشته و حال

برنامه ریزی شهری شهر اصفهان در گذشته و حال دانلود مقاله از لینک زیر برنامه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس