خانه >> شهرسازی >> توسعه پایدار شهری >> احداث پارک دودکش یخ‌زده در نمای شهری لهستان

احداث پارک دودکش یخ‌زده در نمای شهری لهستان

نکته قابل توجه اینجاست که بدنه و اسکلت اصلی این پارک دودکش یخ‌زده از هر سمتی به شکل‌های مختلف مربعی، استوانه‌ای، نیم‌دایره‌ای و مستطیل کشیده شده در معرض نمایش عموم گذاشته می‌شود.
احداث پارک دودکش یخ‌زده در نمای شهری لهستان

طراحی پارک دودکش یخ‌زده که از شبنم‌های سرد پوشانده شده است، با مشارکت دو گروه حرفه‌ای معماری لهستان صورت گرفته که می‌تواند از جدیدترین فناوری‌های نوین در طراحی نمای شهری این منطقه را به نمایش بگذارد.

این پروژه شهری همچون یک دودکش کشیده با نمای شیشه یخ‌زده شبنم‌نما طراحی شده است که در بخش میانی خود یک صفحه مسطح برای نشیمن رهگذران و بهره‌مندی آن‌ها از چشم‌اندازی شهری منطقه را جای داده است.

در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد، نمای خارجی سطح این دودکش یخ‌زده با ورقه‌ای از لایه LED که مانند یک لامپ تابان در پارک می‌درخشد پوشانده شده است. این ورقه LED علاوه بر پخش یکسان نور و روشنایی در محیط اطراف خود، نقش عمده‌ای را در پاکسازی محیط زیست و حفظ هوای پاک در اطراف آن ایفا خواهد کرد.

نکته قابل توجه اینجاست که بدنه و اسکلت اصلی این پارک دودکش یخ‌زده از هر سمتی به شکل‌های مختلف مربعی، استوانه‌ای، نیم‌دایره‌ای و مستطیل کشیده شده در معرض نمایش عموم گذاشته می‌شود. از این رو می‌توان تلفیق استاندارد اضلاع هندسی را به زیبایی در اسکلت این دودکش شبنم‌نما مشاهده کرد.حتما بخوانید:  طراحی شهری و شهرسازی

همچنین ببینید

طراحی میدان مالزی لندن از گروه معماری BIG

طراحی میدان مالزی لندن از گروه معماری BIG

طراحی میدان مالزی لندن از گروه معماری BIG طرح این میدان در ارتفاع پایین تر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس