خانه >> شهرسازی >> رونمایی از پلان محله La Défense توسط شرکت AWP

رونمایی از پلان محله La Défense توسط شرکت AWP

در طرح جدید پیشنهادی در واقع نه تنها، به روزرسانی سایت صورت گرفته است؛ بلکه ارزش های موجود در سایت نیز مورد باز بینی قرار گرفته است.
رونمایی از پلان محله La Défense  توسط شرکت AWP

اختصاصی معماری نیوز:  La Défense، منطقه تجاری بزرگ پاریس است که با کمک شرکت معماری AWP در آستانه تغییرات اساسی است. برای اولین بار در نوامبرسال 2012، پلان نهایی این شرکت به سازمان های دولتی، ٍEPADESA و DEFACTO و همچنین ارگان های محلی ارائه شد؛ اما در نهایت، پرده برداری از طرح و ارائه به عموم، در ماه مارچ خواهد بود.

در طرح جدید پیشنهادی در واقع نه تنها، به روزرسانی سایت صورت گرفته است؛ بلکه ارزش های موجود در سایت نیز مورد باز بینی قرار گرفته است.

این محله، در واقع شامل تعداد زیادی از ساختمان های تجاری و آسمانخراش ها از جمله Grande Arche de la Défense است. اگر چه مدت ها پیش از این ساختمان ها و ادارات بسیاری در این منطقه احداث شده است، اما از سویی نیاز به ارتباط و تعامل میان این بناها احساس می شود.

استراتژی های بازسازی بافت از سال 2005 در حال انجام است. در واقع این پلان به حل فضاهای عمومی شامل طراحی فضاهای سبز، تغییر زیرساخت ها و تحول شبکه حمل و نقل شهری پرداخته است. تکامل بافت این محله، آن را به منطقه تجاری برتر در اروپا تبدیل کرده و احتمالاً در آینده به عنوان یکی از مراکز روابط بین المللی نیز عمل خواهد کرد.

فاز یک پلان ها، بیشتر بر روی زیرساخت ها و خلق چیدمان فضایی قوی تر به ویژه در فضاهای عمومی تأکید دارد. جهت یابی در سراسر سایت از طریق نوسازی پیاده روها و خیابان ها خواهد بود و جالب این جاست که تمام نقاط کلیدی سایت در کمتر از 5 دقیقه در دسترس خواهند بود. پیاده روی در این بافت با توجه به کاربری صرف تجاری آن نه تنها خسته کننده ، بلکه لذت بخش نیز خواهد بود.

حتما بخوانید:  روستاهای آینده

دومین نکته کلیدی در طراحی این سایت، درک و پیشبرد فضاها و تعاملات پیشین آن از جمله فضاهای عمومی و مجموعه های هنری تأثیرگذار آن است. این محل از مراکز مهم پاریس به حساب می آید؛ چرا که جمعیتی حدود 13میلیون نفر را در بر می گیرد. این منطقه گنجایش پذیرش 27 میلیون توریست در سال را خواهد داشت؛ به این معنی که La Défense، بزرگترین مرکز توریستی، فرهنگی، اقتصادی و هنری دنیا خواهد بود.

در نهایت این طراحی بر روی اهداف بلند مدت، کوتاه مدت و نحوه تغییر فضا در طی زمان، متمرکز می شود. تمام فضاها باید طراحی شده نه این که محدود به یک عملکرد باشند و قابلیت انعطاف کافی را داشته باشند. برای مثال طراحی یک میدان و پلازای مرکزی و اصلی که همزمان می تواند به عنوان ایستگاه قطار عمل می کند، جالب به نظر می رسد. یقیناً سایت در آینده گسترش خواهد یافت و طراحی جدید آن باید ظرفیت توسعه بعدی را داشته باشد.

اگرچه این محل، مجموعه ای از ساختمان های ناپیوسته است، اما به زودی توسط مسیرهای دسترسی و مناظر ترکیبی به هم متصل خواهد شد. شرکت AWPپیش از این، به منظور ارتیاط بیشتر زونهای طراحی شده، شروع به ساخت، باغات و یک مسیر پیاده روی غیرمسطح در طی سایت کرده است.

همچنین ببینید

طرح جدید مرکز شهر کلمبیا

طرح جدید مرکز شهر کلمبیا پروژه CAN عظیم ترین پروژه عمرانی سازمانی- دولتی در آمریکای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس